Гејл: Во Австралија се шири коронавирусот пред се на социјалните настани


Варијантата Омикрон е потенцијално многу позаразна од претходните, иако првичните знаци сугерираат дека станува збор за сој кој предизвикува полесни симптоми. ...
| | веќе видена | слични

Oмикрон сојот на коронавирусот досега е потврден во 80 држави во светот. Се појави во Јужна Африка, но многу брзо се прошири во светот. Европскиот центар за ...
| | веќе видена | слични

Сојот омикрон се реплицира многу побрзо го горните дишни патишта, многу побавно во белите дробови, поради што е позаразен, но и со значително поблаги симптоми ...
| | веќе видена | слични

Инфектологот Андреј Трампуж, во клиниката Шарите Берлин, коментирајќи ја ситуацијата со корона вирусот и појавата на омикрон посочува дека новата варијанта ...
| | веќе видена | слични

Повеќе лабораториски студии покажаа дека новиот вид на корона вирусот ја нарушува заштитата на антителата обезбедени од две дози од која било вакцина. Две дози ...
| | веќе видена | слични

Херои на годината според „Тајм“ Никој со сигурност не знае од каде потекнува вирусот што ја предизвика пандемијата на ковид-19. Но кога вирусот излегува од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, најави дека експертите предупредуваат дека веќе во јануари сојот омикрон може да стане доминантна ...
| | веќе видена | слични

Дали сојот омикрон на коронавирус ќе биде божиќен подарок бидејќи има тенденција да го претвори овој вирус во нешто слично на однесувањето на сезонски грип, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Димитар Ковачевски, Бујар Османи и Бојан Маричиќ со новиот предлог ги прифаќаат сите бугарски барања, обвинува пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган ...
сите 788 | | | веќе видена

Албанската новинарка Ериса Зикај од Брисел изнесе прогноза дека одлуката за преговачката рамка за Албанија и Македонија ќе се носи на 7 јули. Таа во емисијата ...
сите 735 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 466 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 1095 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гејл: Во Австралија се шири коронавирусот пред се на социјалните настани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: