Гејл: Во Австралија се шири коронавирусот пред се на социјалните настани


Варијантата Омикрон е потенцијално многу позаразна од претходните, иако првичните знаци сугерираат дека станува збор за сој кој предизвикува полесни симптоми. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Oмикрон сојот на коронавирусот досега е потврден во 80 држави во светот. Се појави во Јужна Африка, но многу брзо се прошири во светот. Европскиот центар за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската комисија денеска соопшти дека склучила договор со американската фармацевтска компанија Модерна за забрзување на испораката на нејзината вакцина ...
| | веќе видена | слични

Сојот омикрон се реплицира многу побрзо го горните дишни патишта, многу побавно во белите дробови, поради што е позаразен, но и со значително поблаги симптоми ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шведска ќе бара посетителите од другите нордиски земји да покажат пропусница за вакцинација на границата, бидејќи рестриктивните мерки постепено се засилуваат ...
| | веќе видена | слични

Инфектологот Андреј Трампуж, во клиниката Шарите Берлин, коментирајќи ја ситуацијата со корона вирусот и појавата на омикрон посочува дека новата варијанта ...
| | веќе видена | слични

Повеќе лабораториски студии покажаа дека новиот вид на корона вирусот ја нарушува заштитата на антителата обезбедени од две дози од која било вакцина. Две дози ...
| | веќе видена | слични

Херои на годината според „Тајм“ Никој со сигурност не знае од каде потекнува вирусот што ја предизвика пандемијата на ковид-19. Но кога вирусот излегува од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гејл: Во Австралија се шири коронавирусот пред се на социјалните настани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: