„Фајзер“ вели дека нивната бустер доза против Ковид обезбедува заштита од Омикрон


Kомпанијата Фајзер денеска соопшти дека засилувачката доза на нејзината анти-ковид вакцина може да заштити од Омикрон, новата варијанта на коронавирусот, иако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека случаите на инфекција со омикрон варијантата на коронавирусот се множат низ целиот свет, научниците се обидуваат да ја карактеризираат силно мутираната ...
| | веќе видена | слични

Британскиот министер за здравство Саџид Џавид ја шокираше јавноста кога во понеделникот објави дека тој ден во оваа земја со омикрон биле заразени околу ...
| | веќе видена | слични

Иако некои луѓе пријавуваат благи реакции на вирусот, многумина забележале дека тие не се исти како алфа, бета и делта соевите. Во Обединетото Кралство во ...
| | веќе видена | слични

Симптомите што се јавуваат кај новозаразените со мутантниот сој омикрон, се сосема различни од оние предизвикани од оригиналниот сој на Ковид-19. Околу пет ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Велика Британија соопшти за рекорден број дневни случаи на коронавирус од почетокот на пандемијата, односно регистрирани дури 78.610 заразени денеска. Досега ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска повика на вакцинирање со засилувачка доза, во моменти кога омикрон варијантата на коронавирусот се повеќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Омикрон варијантата на коронавирусот се очекува да стане доминантна во Европа во првите два месеци од 2022 година , соопшти Европскиот центар за превенција и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Словенија до понеделникот се потврдени 10 случаи на инфекција со позаразната омикрон-варијанта на коронавирусот во два неповрзани кластерa, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Блокадата во Собранието не да беше успешна туку беше повеќе од тоа, бидејќи видовте како заврши минатата работна недела,а за сметка на тоа пак оваа недела ...
сите 506 | | | веќе видена

Лидерот на самопрогласената Народна Република Доњецк, Денис Пушилин изјави дека судот ќе одлучува за судбината на украинските војници кои се предале во ...
сите 315 | | | веќе видена

Потрошувачките цени во Европската унија во април се зголемиле за 8,1 отсто на годишно ниво од 7,8 отсто во март, покажуваат денешните конечни податоци на ...
сите 148 | | | веќе видена

Граѓаните на Северна Кореја добија насоки како да се заштитат од ковид-19 кои би го зачудиле секој стручњак. Им се советува да пијат чај и да го исплакнат ...
сите 179 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фајзер“ вели дека нивната бустер доза против Ковид обезбедува заштита од Омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: