Во СКСМ почнуваат првите шестмесечни обуки за бизнис лидери и за развој на мали и средни бизниси

Обуките се активност на Советот за унапредување на високото образование и стратешки истражувања, кој е еден од неодамна формираните совети во рамки на ...
| | веќе видена | слични

„Со огромна почит према Сојузот на стопански комори на Македонија, изјавувам дека во емисијата „Стадион“ на националното радио Канал 77, јас полемизирав со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сојузот на стопански комори на Македонија најостро реагира и ја осудува изјавата на претседателот на Стопанска комора на Македонија во која тој служејќи се со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Унапредувањето на трговските односи помеѓу Турција, Северна Македонија и Косово, подобрување на инфраструктурната поврзаност и можностите за реализација на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе инвестиции и двојно поголема размена со Турција, ако се потпише договорот за слободна трговија, бара бизнисот. Познатите турски брендови веќе се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пост ковид периодот е шанса да ја унапредиме уште повеќе нашата соработка, да создадеме регион кој ќе биде конкурентен и атрактивен, а не да создаваме ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Стопанската комора на Македонија – Турција (MATTO) денеска во Скопје ќе биде домаќин на претставници од Стопанската комора на Косово – Турција (КТТО) и ...
| | веќе видена | слични

Целта на настанот е да придонесе за развој на социо-економските односи помеѓу Република Турција, Република Северна Македонија и Република Косово, а ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 297 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 297 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 478 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во СКСМ почнуваат првите шестмесечни обуки за бизнис лидери и за развој на мали и средни бизниси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: