Прогласување на најуспешните ТОП 100 компании

5 копии

„Добро би било Артан Груби да излезе и да каже дека ДУИ прифати предвремени парламентарни избори следната година“, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. „За разлика од ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети и Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се договориле идната година да се организираат предвремени парламентарни избори. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот во заминување Зоран Заев ќе продолжи да биде премиер до средината на јануари следната година, вели првиот вицепремиер Артан Груби во гостувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

И покрај оставката и Новата 2022 година Македонија ќе ја прославува со Зоран Заев како премиер, открива вицепремиерот Артан Груби, кој вечерва беше гостин во ...
| | веќе видена | слични

Вечерва од опозициската ВМРО-ДПМНЕ пристигна реакција на интервјуто со првиот вицепремиер, од редовите на ДУИ, Артан Груби во ТВ21. Тие велат дека добро би ...
| | веќе видена | слични

Али Ахмети има „план Б“ за отпочнувањето преговори со Европската Унија, а иницијативата е веќе доставена до Бугарија и до другите земји на Унијата, откри ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По добивањето на францускиот предлог за деблокирање на евроинтеграциите на земјава Владата вчера почна широки консултации и објави дека е солидна основа за ...
сите 836 | | | веќе видена

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 480 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 456 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 195 | | | веќе видена

„Деструктивното однесување на Христијан Мицкоски во однос на евроинтеграциите и прашањето со Бугарија се коси со секоја логика. Мицкоски го одби уште ...
сите 260 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогласување на најуспешните ТОП 100 компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: