ВИДЕО | Сали: Алтернатива влезе во власта за да ја стабилизира Владата, а не да го дели колачот


Името кое се споменува како иден министер за здравство од редовите на Алтернатива, која сега влезе во владината коалиција, е Беким Сали. За ова и за други ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Д-р Никола Пановски во своето гостување во Утрински Брифинг истакна дека без да се навреди било кој, во време на пандемија да се менува министер од тој ресор, ...
| | веќе видена | слични

Системите кои што се добро изградени, САД ќе ги земам како пример, имаат многу мала разлика во однос на тоа кој ја води институцијата, дури и државата. Ние го ...
| | веќе видена | слични

„Уште не може дефинитивно да се каже за омикронот. Како и во сите работи се гледа дека се форсира вакцинацијата. Веднаш открија дека трета доза штити. За ...
| | веќе видена | слични

Развојот на Австрија и Македонија гледано историски воопшто не е ист. Земјата на почетокот на 20 век имаше јак социјализам, така што Австрија има силно ...
| | веќе видена | слични

Двајца од авторите на книгата „Помеѓу поделено и едно општество“, Рубин Земон и Сефер Тахири што ќе се промовира денес беа гости во денешен Утрински брифинг . ...
| | веќе видена | слични

Цивил медиа со години работи на мониторинг на медиумите и го следи говорот на омраза . Откако поминаа изборите и предизвикаа тензија во општеството и медиумите ...
| | веќе видена | слични

Заев веројатно ќе му помага на Ковачевски, но не верувам дека ќе се меша во неговата работа, вели Стефан Богоев, член на ИО на СДСМ, поранешен градоначалник на ...
| | веќе видена | слични

Дали суштински ќе се промени нешто во политичкиот живот по партиските избори во двете најголеми партии во земјава, прашавме политичари и аналитичари, откако ...
| | веќе видена | слични

Стефан Богоев, член на ИО на СДСМ, претходен градоначалник на Карпош, пратеник и долгогодишен претседател на младината на партијата беше гостин во Утрински ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 394 | | | веќе видена

Националната асоцијација за оружје продолжува со отворањето на својата годишна конвенција денес во Хјустон, само неколку дена откако тинејџер вооружен ...
сите 196 | | | веќе видена

Во Основниот кривичен суд во Скопје трае распитот пред судија на претходна постапка по барањето од Обвинителството за определување на мерка притвор за шестмина ...
сите 111 | | | веќе видена

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
сите 196 | | | веќе видена

Неколку лица се пренесени во болница, а двајца приклучени на апарати, по пожарот што изби во центарот на Солун во близина на плоштадот Аристотел, објавија ...
сите 139 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 336 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар во Владата, Мухамед Зеќири од апелационите судии побара да биде пуштен на слобода. Тој денеска на јавна седница во Апелациониот ...
сите 89 | | | веќе видена

Патрик Виеира нема да биде казнет за постапката по мечот во Премиерлигата меѓу Евертон и Кристал палас, а симпатизерите на фудбалот во Англија велат дека треба ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Сали: Алтернатива влезе во власта за да ја стабилизира Владата, а не да го дели колачот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: