Ременски: Моќта ќе ја вратам во базата од каде ќе го црпиме легитимитетот на одлуките

Операционализирани чекори за враќање на социјалдемократијата кон изворните корени – работничките и синдикалните движења и организации, правата на работниците, ...
| | веќе видена | слични

Дејан Калиников е на чело на друштвото СПМГ кое управува практично со единствениот активен приватен инвестициски фонд во Македонија. СПМГ управува со ...
| | веќе видена | слични

Поттикот што секојдневно го добивавме од граѓаните ја зголеми желбата да бидеме поодлучни во дејствувањето, како тим во СДСМ да се дадеме целосно себеси за ...
| | веќе видена | слични

Оние кои ме познаваат знаат дека не сум љубител на реминисценции. Но крајот на годината вообичаено е време за некаква ретроспектива. Би рекол, сосема природно, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внтрешни работи Оливер Спасовски во својата нова фејсбук објава направи куса ретроспектив за своето делување во СДСМ. -Оние кои ме познаваат ...
| | веќе видена | слични

Оние кои ме познаваат знаат дека не сум љубител на реминисценции, вели во денешната реминисценција потпретседателот на СДСМ и министер за внатрешни работи, ...
| | веќе видена | слични

Несомнено, денес, на прагот на новата 2022 година, може да генерализираме дека како компаниии, живееме во услови, во кои, стопанството препознава изразени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 313 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите во врска со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери кој им вика на вработените од ...
сите 299 | | | веќе видена

На Блискиот Исток бројот на новозаразени со коронавирусот пораснал за повеќе од 60 проценти, а во Северна и Јужна Америка за 26 проценти, велат од Светската ...
сите 176 | | | веќе видена

Вчера во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварски Сенокос малолетник од селото со остар предмет повредил друг малолетник од истото село.Тој ...
сите 291 | | | веќе видена

За само 100 дена од мандатот на Ковачевски, иако е време на најголема светска економска иенергетска криза: 1. Највисок раст на минималната на 18.000 денари; 2. ...
сите 173 | | | веќе видена

САД и ЕУ го разбираат ветото за Македонија, велат бугарскиот претседател Румен Радев и потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова. Радев вели дека за ...
сите 374 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ременски: Моќта ќе ја вратам во базата од каде ќе го црпиме легитимитетот на одлуките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: