Не било политичко силување, „власта си го барала“


9 копии

Оваа влада предводена од Зоран Заев и СДСМ е влада која сериозно го загрози евроинтегративниот процес на Македонија со авантуристичката политика која ја води ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на една изборна единица истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е подготвено да ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во коментар на новата блокада од Бугарија за евроинтеграциите на државава, оценува дека барањата на ...
| | веќе видена | слични

Медиумскиот проект ПРИЗМА објавува текст за новиот лидер на СДСМ. „Паметен и лукав – жеден преку вода ќе те однесе“, вака негов поранешен колега го опишува ...
| | веќе видена | слични

Доктрината и новата епоха на ВМРО-ДПМНЕ е добро спакувана, но се прашувам дали има доволен демократски капацитет во тоа раководство за да се спроведува. ...
| | веќе видена | слични

Нов изборен модел бараат различни субјекти во државата, меѓу нив и помалите политички партии во земјата. На оваа тема во Утрински брифинг разговаравме со проф. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пишува: Мери Јордановска / Извор: Вистиномер Половина од правосилните пресуди кои ги донел Основниот кривичен суд во Скопје, а биле потврдени од повисоките ...
сите 278 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Има волја за напредок, од економски аспект односите меѓу Македонија и Бугарија може да се подобрат, но без решавање на историските прашања нема целосно ...
сите 384 | | | веќе видена

Мнозинството пратенички групи се „ЗА“ бришење на техничката влада три месеци пред изборите, ама никоја од нив не и' се придружува на ВМРО-ДПМНЕ, да стави ...
сите 505 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не било политичко силување, „власта си го барала“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: