Во тек е голема полициска акција во Скопје, запленети 200 килограми дрога


Во голема полициска акција денеска во Скопје, приведени се повеќе лица, а запленети се и околу 200 килограми марихуана.Од Министерството за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

​Надлежен јавен обвинител од Основно јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување на истражна постапка ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во гостиварско вчера уништи меѓународната криминална група која со нелегална трговија со дрога го уништувала меѓународниот транспорт и запленила ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на вчерашниот ден (14.12.2021) од страна на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) во содејство со полициски службеници од ...
| | веќе видена | слични

Имено, со цел да се стекнат со противправна имотна корист, во периодот до декември 2021, пријавените лица набавиле марихуана, која ја сместиле во објект во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во координирана полициска акција на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) и полициски службеници од ОВР Гостивар разбиена е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во координирана полициска акција разбиена е организирана криминална група, со што е пресечен меѓународен транспорт за недозволена трговија со дрога, запленети ...
| | веќе видена | слични

Како што информираат од МВР, полициската акција била спроведена во текот на вчерашниот ден од страна на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во тек е голема полициска акција во Скопје, запленети 200 килограми дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: