Денеска ЕСМ треба да достави понуда до ЕВН за цената на електрична енергија


Денеска ЕСМ треба да достави понуда за купување на електрична енергија кон универзалниот снабдувач ЕВН Хоум на отворениот повик. Министерот за економија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Одлуката на бугарскиот Парламент да ги замрзне цените на парното и на струјата значи дека Република Бугарија како членка на ЕУ преминала од либерализиран на ...
| | веќе видена | слични

 И покрај тоа што првиот човек на РКЕ, Бислимовски вчера кажа дека досегашните пресметки за барањата на енергетските компании без ЕВН Хоум, покажуваат дека ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска на прес конференција изјави дека електричната енергија нема да поскапи повеќе од 10%. „За првите шест месеци ...
| | веќе видена | слични

Владата уверува дека поскапувањето на електричната енергија нема да биде над 10%. Министерот Бектеши вели дека енергетските компании можат да бараат колку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Енергетската криза прогласена од Владата на почетокот од минатиот месец, наместо 30 дена, веројатно ќе потрае до крајот на грејната сезона, а државата нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 484 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

Во моментов 2.600 паралелки во Австрија се испратени во карантин поради коронавирусот, а девет училишта се затворени, соопшти денеска Министерството за ...
сите 192 | | | веќе видена

На 4 февруари, како што веќе најави бугарскиот премиер Кирил Петков, Македонија и Бугарија заеднички ќе го чествуваат Гоце Делчев по повод 150-годишнината од ...
сите 334 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска ЕСМ треба да достави понуда до ЕВН за цената на електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: