Гејл: Во Австралија се шири коронавирусот пред сѐ на социјалните настани


Коронавирусот се шири во пабовите и клубовите во најголемиот австралиски град Сиднеј, а меѓу заразените се откриени три нови случаи на варијантата омикрон и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Додека случаите на инфекција со омикрон варијантата на коронавирусот се множат низ целиот свет, научниците се обидуваат да ја карактеризираат силно мутираната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, најави дека експертите предупредуваат дека веќе во јануари сојот омикрон може да стане доминантна ...
| | веќе видена | слични

Омикрон-сојот се шири исклучително брзо и досега е забележан во 77 земји. Во Северна Македонија сè уште не е регистриран случај на новиот сој, а состојбата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велика Британија соопшти за рекорден број дневни случаи на коронавирус од почетокот на пандемијата, односно регистрирани дури 78.610 заразени денеска. Досега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Симптомите што се јавуваат кај новозаразените со мутантниот сој омикрон, се сосема различни од оние предизвикани од оригиналниот сој на Ковид-19. Околу пет ...
| | веќе видена | слични

Британскиот министер за здравство Саџид Џавид ја шокираше јавноста кога во понеделникот објави дека тој ден во оваа земја со омикрон биле заразени околу ...
| | веќе видена | слични

Иако некои луѓе пријавуваат благи реакции на вирусот, многумина забележале дека тие не се исти како алфа, бета и делта соевите. Во Обединетото Кралство во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деновиве завршува најцрното поглавје во историјата на Мариупол. Украинските борци ја напуштија фабриката за челик Азовстал по речиси тримесечен отпор. Тоа е ...
сите 362 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 855 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 363 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гејл: Во Австралија се шири коронавирусот пред сѐ на социјалните настани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: