Гејл: Во Австралија се шири коронавирусот пред сѐ на социјалните настани


Коронавирусот се шири во пабовите и клубовите во најголемиот австралиски град Сиднеј, а меѓу заразените се откриени три нови случаи на варијантата омикрон и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, најави дека експертите предупредуваат дека веќе во јануари сојот омикрон може да стане доминантна ...
| | веќе видена | слични

Додека случаите на инфекција со омикрон варијантата на корона вирусот се множат низ целиот свет, научниците се обидуваат да ја карактеризираат силно мутираната ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија соопшти за рекорден број дневни случаи на коронавирус од почетокот на пандемијата, односно регистрирани дури 78.610 заразени денеска. Досега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Симптомите што се јавуваат кај новозаразените со мутантниот сој омикрон, се сосема различни од оние предизвикани од оригиналниот сој на Ковид-19. Околу пет ...
| | веќе видена | слични

Британскиот министер за здравство Саџид Џавид ја шокираше јавноста кога во понеделникот објави дека тој ден во оваа земја со омикрон биле заразени околу ...
| | веќе видена | слични

Иако некои луѓе пријавуваат благи реакции на вирусот, многумина забележале дека тие не се исти како алфа, бета и делта соевите. Во Обединетото Кралство во ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска повика на вакцинирање со засилувачка доза, во моменти кога омикрон варијантата на коронавирусот се повеќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 776 | | | веќе видена

Во Собранието се одржа средба на кооридинаторите на пратеничките групи на која присуствуваше и претседателкот на Европскиот совет Шарл Мишел.Претседателот на ...
сите 436 | | | веќе видена

Што сте вие луѓе ли сте, предавници, им порача пејачката Ребека Јанковска-Ристески на денешниот протест Ултиматум – НЕ благодарам од пред Собрание на властите ...
сите 534 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 339 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи навести што ќе се случува откако бугарското малцинство ќе влезе во Уставот како што предвидува со францускиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 70 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гејл: Во Австралија се шири коронавирусот пред сѐ на социјалните настани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: