Гејл: Во Австралија се шири коронавирусот пред сѐ на социјалните настани


Коронавирусот се шири во пабовите и клубовите во најголемиот австралиски град Сиднеј, а меѓу заразените се откриени три нови случаи на варијантата омикрон и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Додека случаите на инфекција со омикрон варијантата на коронавирусот се множат низ целиот свет, научниците се обидуваат да ја карактеризираат силно мутираната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, најави дека експертите предупредуваат дека веќе во јануари сојот омикрон може да стане доминантна ...
| | веќе видена | слични

Омикрон-сојот се шири исклучително брзо и досега е забележан во 77 земји. Во Северна Македонија сè уште не е регистриран случај на новиот сој, а состојбата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велика Британија соопшти за рекорден број дневни случаи на коронавирус од почетокот на пандемијата, односно регистрирани дури 78.610 заразени денеска. Досега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Симптомите што се јавуваат кај новозаразените со мутантниот сој омикрон, се сосема различни од оние предизвикани од оригиналниот сој на Ковид-19. Околу пет ...
| | веќе видена | слични

Британскиот министер за здравство Саџид Џавид ја шокираше јавноста кога во понеделникот објави дека тој ден во оваа земја со омикрон биле заразени околу ...
| | веќе видена | слични

Иако некои луѓе пријавуваат благи реакции на вирусот, многумина забележале дека тие не се исти како алфа, бета и делта соевите. Во Обединетото Кралство во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинеската Народноослободителна армија денеска соопшти дека почнува нови вежби на море и во воздух во близина на Тајван. Најавата уследи еден ден по ...
сите 676 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гејл: Во Австралија се шири коронавирусот пред сѐ на социјалните настани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: