„Народна банка“ со важно соопштение: Kурсот на еврото не е покачен

6 копии

Стабилноста на девизниот курс ќе се задржи – но постои разлика меѓу одговорна и неодговорна влада! Не е дилема дека стабилноста на девизниот курс ќе се задржи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не е дилема дека стабилноста на девизниот курс ќе се задржи и при последниот шок – енергетската криза. НБРМ има иструменти, има девизни резерви за да ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Денарот е стабилен. Да бидеме внимателни со шпекулациите за девизниот курс на денарот затоа што тие не му користат никому. Народната банка има доволно ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Народната банка ги демантира информациите објавени на некои портали и на социјалните мрежи дека е покачен курсот на еврото. Девизниот курс на денарот е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Девизниот курс на денарот е стабилен и нема промени во неговото ниво, велат од централната банка.– Во објавите се прави забуна помеѓу курсната листа за вршење ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Народна банка“ со важно соопштение: Kурсот на еврото не е покачен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: