Ковачевски: Имам визија и план како заеднички да се вратиме на победничките патеки


Тој вели дека работите мора да се менуваат и токму тоа го покажале последните избори, па затоа тој го повикува членството да се обедини за промените кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сум немал контакт подолг временски период затоа што сметам дека тој е најголем виновник за состојбата во која се наоѓа СДСМ во моментов, вели кумановскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев денеска ќе се сретне со претседателот на ДУИ, Али Ахмети , потврдуваат од Владата. Заев, заедно до претседателот на СДСМ, Димитар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски во гостување во Утринската на Телма изјави дека нема контакт со Оливер Спасовски и дека смета дека тој е ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски од вчера е нов лидер на Социјалдемократскиот сојуз. Тој се обврзува дека партијата ќе ја води чесно и одговорно, и ветува дека ќе избере ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, ја отвори вратата за идна можна соработка со новиот претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски, но само ако тој ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, во гостувањето во „Да си кажеме“ на утринската на Телма, на прашањето дали би прифатил нова позиција во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Имам визија и план како заеднички да се вратиме на победничките патеки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: