Полицијата уапси две лица од Пробиштип кај кои биле пронајдени шишиња со метадон


На 07.12.2021 во 10.15 часот на ул.„Миро Барага“ во Пробиштип, полициски службеници од Полициската станица Пробиштип ги лишиле од слобода И.Ј.(38) и Д.М.(33), ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
7 копии

Полицајци вчера во Тетово привеле тројца жители на Индија кои во Северна Македонија влегле нелегално. Тие биле откриени не булеварот „Видое Смилевски-Бато“. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полициски службеници на СВР Тетово-Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај Тетово денеска околу 7 часот, при планирана контрола, а по претходни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полициски службеници од СВР Тетово утрово околу 7 часот на наплатната станица Желино, лишиле од слобода 53-годишен скопјанец со иницијали Н.И. Како што ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајни полицајци успеале да откријат и запленат над 26 илјади парчиња пиротехника утринава на наплатна станица за патарина кај тетовско Желино. ...
| | веќе видена | слични

Тетовската полиција заплени над 26.000 петарди и друга пиротехника, откриени во возилото на жител на Скопје, кој веднаш е приведен. „При планирана контрола, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 390 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Гласањето во 15-члениот Совет за безбедност заврши со 13 гласа „за” и два „против-2, што ја означи првата сериозна поделба меѓу петте постојани членки на ...
сите 189 | | | веќе видена

Се потврди дека големата афера „Криминални парцели“ за проневера на 1,5 милиони евра е поврзана со ВМРО-ДПМНЕ, Белиот дворец и Христијан Мицкоски. Станува збор ...
сите 101 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата уапси две лица од Пробиштип кај кои биле пронајдени шишиња со метадон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: