Тројца Индијци приведени на патот Тетово-Скопје

6 копии
2 копии
2 копии

Од МВР соопштија дека полициски службеници од Оперативен тим потраги од СВР Скопје ја лишиле од слобода В.Х.(64) од Дебар, а со место на живеење во Скопје.-За ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На скопската улица „Франклин Рузвелт” денеска напладне полициски службеници ја лишиле од слобода В.Х. (64) од Дебар, а со место на живеење во Скопје. Како што ...
| | веќе видена | слични

Оперативци на МВР денеска на пладне на „Рузвелтова“ во Скопје привеле шеесет и четиригодишна дебранка по која била распишана потерница.Од МВР соопштија дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полициски службеници на СВР Тетово вчера (13 декември) околу 12 часот и 15 минути ја привеле 25-годишната тетовка А.М., која на регионалниот пат Попова ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
сите 393 | | | веќе видена

Факт се неколку работи. Прво и основно дека целкупниот процес доби на динамика како резултат на одлуката на Вселенската Патријаршија да ја прими МПЦ во ...
сите 440 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 291 | | | веќе видена

Војната во Украина влезе во 85. ден, а главна тема и натаму е судбината на заробените војници на баталјонот Азов по падот на Мариупол. Бошко Зориќ од ...
сите 232 | | | веќе видена

Претставникот на Движењето БЕСА, Абдуш Демири, во вечерашното гостување во емисијата Патот кон на ТВ Алсат, рече дека најлоша партија од албанскиот блок во ...
сите 194 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца Индијци приведени на патот Тетово-Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: