Таксист нападнал скопјанец

2 копии
3 копии

На 13.12.2021 во 14.30 часот во СВР Скопје, З.П.(48) од Скопје пријавил дека околу 11.30 часот во близина на игралиште во основно училиште на подрачјето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Двајца возачи од Скопје и Куманово се степале на паркинг на подрачјето на скопската општина Аеродром , соопшти полицијата. Според МВР, тепачката се случила ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 212 | | | веќе видена

Националната асоцијација за оружје продолжува со отворањето на својата годишна конвенција денес во Хјустон, само неколку дена откако тинејџер вооружен ...
сите 196 | | | веќе видена

Коридорите ќе бидат отворени секој ден од 8 до 19 часот по московско време, изјави шефот на Националниот центар за управување со одбраната, Михаил Мизинцев.Тој ...
сите 128 | | | веќе видена

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
сите 198 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 216 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар во Владата, Мухамед Зеќири од апелационите судии побара да биде пуштен на слобода. Тој денеска на јавна седница во Апелациониот ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таксист нападнал скопјанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: