Граѓаните стравуваат, државата уверува дека кризата ќе се стабилизира


Стабилизација на цените во втората половина од идната година, тврди министерот Бесими. Сепак, Финансии засега не планира мерки во делот на нивните ингеренции. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи гарантира дека цената на електричната енергија по 1 јануари нема да се зголеми за толку колку што тврдат некои ...
| | веќе видена | слични

Енергетските компании веќе доставија пресметки за тоа колку им пораснале трошоците во исминатиот период со барање за зголемување на цената на струјата за ...
| | веќе видена | слични

Во услови на прогласена енергетска кризна состојба и ценовниот шок на слободниот пазар на електрична енергија, вкупната потрошувачка на струја во Македонија се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ТЕЦ Неготино денеска пробно е пуштена во производство, по што се оекува да биде вклучена во електоенергетската мрежа на земјава. Пуштањето на термоелектраната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните стравуваат, државата уверува дека кризата ќе се стабилизира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: