Жена од Тетово нападната во двор


2 копии

Полициски службеници од СВР Тетово утрово околу 7 часот на наплатната станица Желино, лишиле од слобода 53-годишен скопјанец со иницијали Н.И.. Како што ...
| | веќе видена | слични
3 копии
10 копии

Сообраќајни полицајци успеале да откријат и запленат над 26 илјади парчиња пиротехника утринава на наплатна станица за патарина кај тетовско Желино. ...
| | веќе видена | слични

Тетовската полиција заплени над 26.000 петарди и друга пиротехника, откриени во возилото на жител на Скопје, кој веднаш е приведен. „При планирана контрола, а ...
| | веќе видена | слични

Полицијата го лиши од слобода А.И.(46) од село Сарај, осомничен за кражба. МВР соопшти дека во случајот е вклучен и јавен обвинител, а по целосно документирање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата го лиши од слобода А.И.(46) од село Сарај, осомничен за кражба.Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден во 12:30 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Полицијата попладнево го привела З. С. (49) од Скопје поради сомнение дека околу 17 часот со закана со остар предмет одзел пари од вработена во финансиско ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 416 | | | веќе видена

Националната асоцијација за оружје продолжува со отворањето на својата годишна конвенција денес во Хјустон, само неколку дена откако тинејџер вооружен ...
сите 196 | | | веќе видена

Коридорите ќе бидат отворени секој ден од 8 до 19 часот по московско време, изјави шефот на Националниот центар за управување со одбраната, Михаил Мизинцев.Тој ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Основниот кривичен суд во Скопје трае распитот пред судија на претходна постапка по барањето од Обвинителството за определување на мерка притвор за шестмина ...
сите 111 | | | веќе видена

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
сите 198 | | | веќе видена

Неколку лица се пренесени во болница, а двајца приклучени на апарати, по пожарот што изби во центарот на Солун во близина на плоштадот Аристотел, објавија ...
сите 139 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жена од Тетово нападната во двор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: