Фудбалските надежи ги добија противниците во квалификациите за ЕП

2 копии

Денеска со почеток во 18 часот во Нион, ќе се одржи ждрепката за третото натпреварување во Лигата на Нации, кое репрезентацијата на Македонија го стартува од ...
| | веќе видена | слични

УЕФА и КОНМЕБОЛ имале состанок на кој се разговарало за продлабочување на соработката меѓу двата континента, еден од предлозите е и заедничка Лига на нации. ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската репрезентација на Македонија денес од 18:00 часот ќе ги дознае противниците за третата сезона во Лигата на Нации во која црвено-жолтите влегуваат ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација утре ќе ги дознае противниците во следното издание на Лигата на нации, а веќе е јасно кои се можните ривали во Ц групата ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската репрезентација на Македонија на утрешната ждрепка ќе ги добие противниците за новата сезона во Лигата на нациите. Нашиот национален тим ќе игра во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Украина има искуство во организација на светски и европски првенства и има интерес да биде домаќин на Суперкупот на УЕФА во 2024 или 2025 година. Ова го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 494 | | | веќе видена

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 193 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 482 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 242 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалските надежи ги добија противниците во квалификациите за ЕП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: