Канада забранува влез на НБА и НХЛ ѕвездите – На повидок голем спортски скандал!

Ситуацијата со пандемијата на коронавирус продолжува да прави големи проблеми ширум светот. Владата на Канада донесе одлука за забрана за влез во земјата на ...
| | веќе видена | слични

Кристијан Хејдел е многу влијателен во таборот на бундеслигашот Мајнц, а спортскиот директот со колоритен прекар „Дон“ како што го нарекуваат навивачите донесе ...
| | веќе видена | слични

Од денеска (6 декември) во ресторани, во кина или на спортски настани во Италија ќе можат да влегуваат само лица кои имаат докази дека се вакцинирани или го ...
| | веќе видена | слични

Во Италија од денеска почнува да важи супер зелен сертификат, документ кој ќе го поседуваат вакцинираните или оние кои прележале Ковид 19. Со новите мерки, во ...
| | веќе видена | слични

Во Италија од денеска стапија во сила построги мерки против коронавирусот, со кои невакцинираните лица ќе бидат исклучени од многу јавни активности, и нема да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 580 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 131 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Во судир на два воза во понеделникот на пладне покрај Барселона загинал возач, а полесно биле повредени повеќе 80 патници, објавиле регионалните власти. Околу ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канада забранува влез на НБА и НХЛ ѕвездите – На повидок голем спортски скандал!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: