Приведен гостиварец баран за издржување казна затвор

2 копии
2 копии

Од МВР соопштија дека полициски службеници од Оперативен тим потраги од СВР Скопје ја лишиле од слобода В.Х.(64) од Дебар, а со место на живеење во Скопје.-За ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На скопската улица „Франклин Рузвелт” денеска напладне полициски службеници ја лишиле од слобода В.Х. (64) од Дебар, а со место на живеење во Скопје. Како што ...
| | веќе видена | слични

Оперативци на МВР денеска на пладне на „Рузвелтова“ во Скопје привеле шеесет и четиригодишна дебранка по која била распишана потерница.Од МВР соопштија дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
5 копии
3 копии
повеќе

Останато

Дијалог меѓу политичките партии треба да има, но средба со опозицијата за предвремени избори не треба да се одржи, рече денеска премиерот Димитар Ковачевски, ...
сите 614 | | | веќе видена

Државната Радиотелевизија на Србија псовети специјалнa емисија за најновиот развој на настаните во правосавната екумена по одлуката на Вселенската патријаршија ...
сите 406 | | | веќе видена

За актуелните блокади во Собранието и најавените понатамошни чекори на ВМРО-ДПМНЕ, Димовски вели дека методот што го избрала опозицијата е сосема коректен ...
сите 172 | | | веќе видена

МВР и ЈО со денови молчат за оштетувањето на буџетот на државата преку фиктивни фактури за поврат на ДДВ во висина и до 30 милиони евра, во кои што главни ...
сите 320 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 99 | | | веќе видена

При посета на општина Кочани денеска направиме увид во два реализирани проекти во општината кои што се значајни за граѓаните на овие населени места, улицата ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен гостиварец баран за издржување казна затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: