Младинските селекции ги дознаа ривалите за наредниот квалификациски циклус

Македонските фудбалски репрезентации до 17 и 19 години на денешната ждрепка ги дознаа противниците кои ќе ги имаат во квалификациите за Европските првенства ...
| | веќе видена | слични

Денеска со почеток во 18 часот во Нион, ќе се одржи ждрепката за третото натпреварување во Лигата на Нации, кое репрезентацијата на Македонија го стартува од ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската репрезентација на Македонија денес од 18:00 часот ќе ги дознае противниците за третата сезона во Лигата на Нации во која црвено-жолтите влегуваат ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација утре ќе ги дознае противниците во следното издание на Лигата на нации, а веќе е јасно кои се можните ривали во Ц групата ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската репрезентација на Македонија на утрешната ждрепка ќе ги добие противниците за новата сезона во Лигата на нациите. Нашиот национален тим ќе игра во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Украина има искуство во организација на светски и европски првенства и има интерес да биде домаќин на Суперкупот на УЕФА во 2024 или 2025 година. Ова го ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европската фудбалска унија (УЕФА), Словенецот Александер Чеферин, е еден од највлијателните лидери во 2021 година во Европа, според угледниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските женски фудбалски репрезентации до 17 и до 19 години денеска со жрепка во Нион ги дознаа противниците во квалификациите за пласман на европските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во „Утрински Брифинг“ зборуваше за најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 18 јуни и ...
сите 588 | | | веќе видена

Финска и Шведска утрово и официјално ги поднесоа нивните кандидатури за членство во Северноатлантската Алијанса преку нивните амбасадори во седиштето на НАТО ...
сите 784 | | | веќе видена

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 273 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 274 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 295 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 432 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младинските селекции ги дознаа ривалите за наредниот квалификациски циклус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: