Алтернатива е спремна на компромис, освен за министер за дијаспора


Партијата „Алтернатива“ во консултации со владините партнери е подготвена да се најдат најдобрите решенија за Законот за рамномерен регионален развој и за ...
| | веќе видена | слични

Сакавме да дадеме додадена вредност на ова влада во овие клучни монементи за државата да помогнеме околу здравствената и енерегетската криза и за решавење на ...
| | веќе видена | слични

Со нашето влегување на владата сакавме да помогнеме кон енергетската, здравствената криза, додаде тој.На прашањето дали Беким Сали ќе биде новиот министер за ...
| | веќе видена | слични

Новиот претседател на СДСМ Димитар Ковачевски оставарува средби со лидерите на партиите од коалиционата влада, при што вчера се сретна со раководството на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа што политичката партија Алтернатива на Африм Гаши доби неколку министерски и заменички места во министерства, како и менаџерски позиции во државни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Морам да ја споменам онаа анкета која и американската амбасадорка ја обелодени дека довербата во судството е само 8% и неизбежно е да се спомене што им беше ...
сите 402 | | | веќе видена

Пристигнат е предлог од француското претседателство за спорот со Бугарија, по нашата интервенција во Брисел. Официјалните ставови ќе бидат соопштени откако ...
сите 600 | | | веќе видена

На 24-ти јуни, Националното собрание гласаше за нацрт-резолуцијата со цел да се реши спорот меѓу Софија и Скопје и да се отвори патот за европската интеграција ...
сите 936 | | | веќе видена

Со 61 пратеник „против“, 43 гласа „за“ и ниту еден воздржан, пратениците вечерва не го изгласаа предлогот за интерпелација за работењето на претседателот на ...
сите 165 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека на митингот на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата имало ...
сите 152 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов и директорите на општинските јавни претпријатија денеска постигнаа договор со синдикатите за зголемување на ...
сите 157 | | | веќе видена

Синдикатот не се откажува од битката за повисоки плати за вработените во јавниот сектор. За утре подготвува 14 столчиња за пратениците од Собранииската ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алтернатива е спремна на компромис, освен за министер за дијаспора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: