Д-р Мехмедовиќ: „Млаките“ кампањи не дадоа резултат, време е за задолжителна вакцинација

Задолжителната вакцинација е драстична мерка, но е неопходна за заштита од Ковид-19 и новите соеви кои земаат сè поголем замав, вели за д-р Злате Мехмедовиќ ...
| | веќе видена | слични

Google им кажа на своите вработени дека ќе ја загубат платата и евентуално ќе бидат отпуштени доколку не се придржуваат до политиката за вакцинација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакцинацијата против корона вирусот од денеска е задолжителна за здравствените и социјалните работници во Велика Британија, а воведени се и ковид потврди, кои ...
| | веќе видена | слични

Околу 4.000 чешки антиваксери денеска продефилираа низ центарот на Прага во знак на протест против задолжителната вакцинација воведена за лицата над 60 години ...
| | веќе видена | слични

Децата на возраст од пет до 11 години во Холандија ќе почнат да добиваат покана за примање вакцина против Ковид-19 од втората половина на јануари 2022 година, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Парламентот на Ерменија денеска усвои закон кој ќе им овозможи на работодавачите да отпуштаат работници кои одбиваат да дадат доказ за вакцинација против ...
| | веќе видена | слични

Вакцините против коронавирусот стануваат задолжителни во Чешка за луѓето над 60 години. Мерката ќе стапи на сила од 1 март следната година, стои во уредба на ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот забар кој прво пристигна со лажна рака за да прими вакцина против ковид, сега мораше пак да дојде за да биде вакциниран. Тој сега рече дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руското Министерство за надворешни работи денеска оцени дека влезот на Шведска во НАТО ќе предизвика значителна штета на безбедноста на Северна Европа и на ...
сите 532 | | | веќе видена

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 580 | | | веќе видена

Ковачевски отиде толку далеку, што и по релативизирањето на примитивизмот на Талат Џафери, мораше да отиде да гледа фудбалски натпревар со него за и тој лично ...
сите 216 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 214 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Мехмедовиќ: „Млаките“ кампањи не дадоа резултат, време е за задолжителна вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: