Д-р Мехмедовиќ: „Млаките“ кампањи не дадоа резултат, време е за задолжителна вакцинација

Задолжителната вакцинација е драстична мерка, но е неопходна за заштита од Ковид-19 и новите соеви кои земаат сè поголем замав, вели за д-р Злате Мехмедовиќ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претходно, Министерството за одбрана издаде наредба со која се бара сите војници да се вакцинираат против коронавирус до крајот на ноември или да се соочат со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Федералниот суд во Канада ќе ја разгледа тужбата поднесена од четворица припадници на канадските вооружени сили во врска со наредбата на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Google им кажа на своите вработени дека ќе ја загубат платата и евентуално ќе бидат отпуштени доколку не се придржуваат до политиката за вакцинација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакцинацијата против корона вирусот од денеска е задолжителна за здравствените и социјалните работници во Велика Британија, а воведени се и ковид потврди, кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 4.000 чешки антиваксери денеска продефилираа низ центарот на Прага во знак на протест против задолжителната вакцинација воведена за лицата над 60 години ...
| | веќе видена | слични

Децата на возраст од пет до 11 години во Холандија ќе почнат да добиваат покана за примање вакцина против Ковид-19 од втората половина на јануари 2022 година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Парламентот на Ерменија денеска усвои закон кој ќе им овозможи на работодавачите да отпуштаат работници кои одбиваат да дадат доказ за вакцинација против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 601 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 428 | | | веќе видена

Анализите за тоа дали во крвта на младиот 22 годишник евентуално имало алкохол или други недозволени супстанци се уште не се пристигнати во Обвинителството, ...
сите 109 | | | веќе видена

Во Словенија во последните 24 часа се потврдени 9.858 нови заразени коронавирус, а починале уште 11 пациенти со Ковид-19, објави во петокот словенечкиот ...
сите 406 | | | веќе видена

Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен ...
сите 366 | | | веќе видена

Малите партии велат се задоволни што наидуваат на поддршка за промена на изборниот модел и се надеваат дека сите партии ќе постигнат согласност по ова ...
сите 198 | | | веќе видена

Денеска ќе продолжиме со објавување на скандалозни договори во врска со кадрите на СДСМ во локалната самоуправа коишто работеле недомаќински. Повторно ќе ...
сите 152 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го прими амбасадорот на Холандија во нашата земја Јан Дирк Коп, кој на премиерот и на новата Влада им посака успех во ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Мехмедовиќ: „Млаките“ кампањи не дадоа резултат, време е за задолжителна вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: