Д-р Мехмедовиќ: „Млаките“ кампањи не дадоа резултат, време е за задолжителна вакцинација

Задолжителната вакцинација е драстична мерка, но е неопходна за заштита од Ковид-19 и новите соеви кои земаат сè поголем замав, вели за д-р Злате Мехмедовиќ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претходно, Министерството за одбрана издаде наредба со која се бара сите војници да се вакцинираат против коронавирус до крајот на ноември или да се соочат со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Федералниот суд во Канада ќе ја разгледа тужбата поднесена од четворица припадници на канадските вооружени сили во врска со наредбата на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Google им кажа на своите вработени дека ќе ја загубат платата и евентуално ќе бидат отпуштени доколку не се придржуваат до политиката за вакцинација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакцинацијата против корона вирусот од денеска е задолжителна за здравствените и социјалните работници во Велика Британија, а воведени се и ковид потврди, кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 4.000 чешки антиваксери денеска продефилираа низ центарот на Прага во знак на протест против задолжителната вакцинација воведена за лицата над 60 години ...
| | веќе видена | слични

Децата на возраст од пет до 11 години во Холандија ќе почнат да добиваат покана за примање вакцина против Ковид-19 од втората половина на јануари 2022 година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Парламентот на Ерменија денеска усвои закон кој ќе им овозможи на работодавачите да отпуштаат работници кои одбиваат да дадат доказ за вакцинација против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Мехмедовиќ: „Млаките“ кампањи не дадоа резултат, време е за задолжителна вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: