Почнува кампањата „Внеси боја во сивата економија`

3 копии

Шест месеци откако Институтот за добро управување и евроатлантски перспективи (ИДУЕП) ја поднесе иницијативата со 3 конкретни предлози за поквалитетен живот на ...
| | веќе видена | слични

Предлогот цената за дигитално вадење изводи уверенија документи да се намали за 90 отсто, прифатлив за државниот врв. Се сложуваат и да се зголеми повратото на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Согласно последните објавени податоци од Државниот завод за статистика евидентен е растот во користењето на интернет од Македонците и ...
| | веќе видена | слични

Поразителните бројки во однос на ланскиот пад на економијата кои ги објави Заводот за статистика отворија дилема дали добро се темелени макроекономските ...
| | веќе видена | слични

Ковид пандемијата, рестрикциите, карантините го зголемија користењето на интернет кај граѓаните. Онлаjн купувањето бележи пораст од 15,5%, додека електронското ...
| | веќе видена | слични

Годинава, во истиот период 86,4 проценти од Македонците на возраст од 15 до 74 години користеле интернет, наспроти 81,4 отсто лани. Жените повеќе користеле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интернет пенетрацијата во првото тримесечје од годинава е зголемена на 83,7 проценти опфат на домаќинствата наспроти 79,9 отсто во истиот период минатата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Користењето на интернет и онлајн купувањето во земјава годинава бележи раст, а интернет банкарството се користело за 104 проценти повеќе за разлика од лани. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Утре ќе има седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој што највисокото раководство на партијата ќе ја анализира оваа недела дена блокада досегашна и ...
сите 391 | | | веќе видена

„Гледаме дека со сегашната позиција на Шведска и Финска кои одлучија да аплицираат за членство во НАТО , одговорот од сојузниците е оваа апликација да биде ...
сите 535 | | | веќе видена

Денеска и официјално почнува соборот на СПЦ на кој се очекува да се расправа и за МПЦ ОА . Дел од српските медиуми повикувајќи се на свои извори од СПЦ ...
сите 458 | | | веќе видена

Во однос на скандалозната снимка која стана вирална во јавноста, каде претседателот на Собранието Талат Џафери омаловажува вработени во Собранието, коментираше ...
сите 154 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 128 | | | веќе видена

Ако СДСМ навистина се грижеше за граѓаните и Македонија досега Ковачевски ќе ја прифатеше подадената рака на ВМРО-ДПМНЕ за излез од кризата. Но Ковачевски ...
сите 63 | | | веќе видена

„Пеколот дојде на Земјата. До Азовстал“, напиша пратеникот на градското собрание на Мариупол, Петро Андриушченко на Телеграм, каде што објави видео од нападот ...
сите 189 | | | веќе видена

Почна седницата на Комисијата за избори и именувања, на која треба да се предложат до 120-те пратеници три имиња – кандидати за судии во Уставниот суд. Иако ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува кампањата „Внеси боја во сивата економија`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: