Договорот со „Алтернатива“ обезбеди стабилно мнозинство за Владата, добиваат 3 министри и 3 заменици


Постигнатиот договор со „Алтернатива“ обезбеди стабилно мнозинство во Собранието и стабилна Влада. Ваквото мнозинство, според премиерот Зоран Заев, ќе работи ...
| | веќе видена | слични

Сакавме да дадеме додадена вредност на ова влада во овие клучни монементи за државата да помогнеме околу здравствената и енерегетската криза и за решавење на ...
| | веќе видена | слични

Со нашето влегување на владата сакавме да помогнеме кон енергетската, здравствената криза, додаде тој.На прашањето дали Беким Сали ќе биде новиот министер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Тоа што политичката партија Алтернатива на Африм Гаши доби неколку министерски и заменички места во министерства, како и менаџерски позиции во државни ...
| | веќе видена | слични

Орхан Муртезани, портпаролот на Алетернатива. може слободно да мисли на својот нов политички ангажман, откако повеќе не е управител на транспортната компанија ...
| | веќе видена | слични

Двајца доктори членови на Алтернатива се во игра да го заменат Флорин Бесими од ДУИ откако тој си даде оставка од функцијата директор на Клиничката болница во ...
| | веќе видена | слични

Идниот мандатар ќе одлучи дали ќе останам на функцијата, ова не е прашање за мене- рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични

 Кога би се одржал тој информации нема, но Ковачевски вели дека же биде согласно статутарните рокови. Тој засега е воздржан и околу евентуалните кадровски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Договорот со „Алтернатива“ обезбеди стабилно мнозинство за Владата, добиваат 3 министри и 3 заменици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: