Бектеши најави поскапување на струјата од најмногу 10 отсто


Бислимовски информираше дека пристигнало првото барање од компаниите за зголемување на струјата при што ЕВН-Електродистрибуција побарала зголемување на цената ...
| | веќе видена | слични

Нагласи дека постојано се следи што се случува на европскиот енергетски пазар и како тоа се одразува врз цените и така се креираат соодветни реакции.-Веќе пет ...
| | веќе видена | слични

Со владиниот предлог за измени на Законот за царински тарифи трајно се намалуваат или укинуваат царинските стапки на 258 производи, а со нивното намалување не ...
| | веќе видена | слични

Поголема конкурентност на домашните компании, зголемување на извозот, зголемено ангажирање на работна сила, отворање на нови работни места, вклучување на ...
| | веќе видена | слични

Владата на вчерашната седница го усвои Предлог законoт за изменување на Законот за царинска тарифа, изготвен од страна на Министерството за финансии, со кој ...
| | веќе видена | слични

Со овој закон, како што информира министерот за финансии Фатмир Бесими на денешната прес-конференција во Владата, трајно се намалуваат или укинуваат царинските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 656 | | | веќе видена

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 82 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 171 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши најави поскапување на струјата од најмногу 10 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: