КОЈ Е ВИНОВЕН ЗА СООБРАЌАЈНИОТ ХАОС ВЧЕРА ВО СКОПЈЕ - се скараа скопската градоначалничка Арсовска и МВР


Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
| | веќе видена | слични

Целиот сообраќаен хаос е нешто на кое му е потребно сеопфатно решение. Нешто што прво ќе се реализира во првите 82 дена е градскиот Еко совет, место кое ќе ги ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Дали МВР почна со редовно спроведување на планот за рестрикција на струја со гаснење на семафорите или правеше генерална подготовка за дејствување во криза? ...
| | веќе видена | слични

Ова е документот, план за мерки и активности, функционирање на МВР и БЈБ во услови на кризна состојба заради недостаток на струја. Во него децидно стои дека ...
| | веќе видена | слични

Вчерашниот сообраќаен колапс на Скопје всушност ги открива контурите на планот на Оливер Спасовски за тотална несоработка на МВР со општините кои ги предводи ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат реакциите на огорчените и гневни граѓани по сообраќајниот колапс вчера кога километарските колони на автомобили по скопските улици комплетно го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градот Скопје реагира на изнесените невистини во соопштението од страна на Министерството за внатрешни работи и уште еднаш бара одговори за денешното ...
| | веќе видена | слични

Вчера попладне на Скопје му се случи несекојдневен сообраќаен метеж. 500 метри за минуваа за отприлика 45 минути, а застојот траеше со часови. Дождот ги натера ...
| | веќе видена | слични

Наместо да бара објаснување од МВР и да ги дезинформира граѓаните со произволни Фејсбук статуси, градоначалничката на град Скопје Данела Арсовска да почне да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 220 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 294 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 235 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 39 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 527 | | | веќе видена

Дипломатската турнеја на Блинкен е планирана поради загриженоста на Украина и нејзините западни сојузници за распоредувањето на десетици илјади руски војници ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈ Е ВИНОВЕН ЗА СООБРАЌАЈНИОТ ХАОС ВЧЕРА ВО СКОПЈЕ - се скараа скопската градоначалничка Арсовска и МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: