САЊА ЛУКАРЕВСКА: Во ноември наплативме вкупни приходи од 121 милиони евра, најдобар е ДДВ, а има пад кај данокот на добивка

Управата за јавни приходи во ноември наплатила вкупни приходи од 7,466 милијарди денари или околу 121,4 милиони евра. Оваа информација преку својот фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Поразителните бројки во однос на ланскиот пад на економијата кои ги објави Заводот за статистика отворија дилема дали добро се темелени макроекономските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Воведување на вредносни ваучери во прометот на добра и услуги како и даночни застапници на странските компании кои немаат претставништво во земјава се дел од ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Останато

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 220 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 294 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 235 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 39 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 527 | | | веќе видена

Дипломатската турнеја на Блинкен е планирана поради загриженоста на Украина и нејзините западни сојузници за распоредувањето на десетици илјади руски војници ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САЊА ЛУКАРЕВСКА: Во ноември наплативме вкупни приходи од 121 милиони евра, најдобар е ДДВ, а има пад кај данокот на добивка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: