Машката кошаркарска репрезентација едно место погоре на листата на ФИБА

Машката сениорска кошаркарска репрезентација на Македонија е рангирана на 29. место на европската рејтинг листа на ФИБА, односно на 52. позиција во светски ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската репрезентација на Македонија на утрешната ждрепка ќе ги добие противниците за новата сезона во Лигата на нациите. Нашиот национален тим ќе игра во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Македонските женски фудбалски репрезентации до 17 и до 19 години денеска со жрепка во Нион ги дознаа противниците во квалификациите за пласман на европските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската јуниорска фудбалска репрезентација попладнево со жрепка во седиштето на УЕФА во Нион ги доби противниците во квалификациите за пласман на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години новиот квалификациски циклус за пласман на Европското првенство во 2023 година ќе ги почне во група со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските фудбалски репрезентации до 17 и 19 години на денешната ждрепка ги дознаа противниците кои ќе ги имаат во квалификациите за Европските првенства ...
| | веќе видена | слични

Репрезентациите до 17 и 19 години денес ги добија противниците во квалификациите за Европското првенство 2023 година. Македонија У17 ќе биде во група со ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години, се најде во група со фаворизираната Франција, потоа со Исланд и со Луксембург во квалификациите за пласман ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руското Министерство за надворешни работи денеска оцени дека влезот на Шведска во НАТО ќе предизвика значителна штета на безбедноста на Северна Европа и на ...
сите 532 | | | веќе видена

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 580 | | | веќе видена

Ковачевски отиде толку далеку, што и по релативизирањето на примитивизмот на Талат Џафери, мораше да отиде да гледа фудбалски натпревар со него за и тој лично ...
сите 216 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 214 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 131 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Машката кошаркарска репрезентација едно место погоре на листата на ФИБА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: