Милевски: Не сме раскарани во Владата и немаше високи тонови на средбата


Не сме раскарани и немаше високи тонови на синоќешната средба во Владата меѓу коалициските партнери, вели лидерот на ЛДП и министер за локална самоуправа, ...
| | веќе видена | слични

Новиот претседател на СДСМ Димитар Ковачевски оставарува средби со лидерите на партиите од коалиционата влада, при што вчера се сретна со раководството на ...
| | веќе видена | слични
17 копии
2 копии

Владата треба да сфати дека домашната задача за да се пристапи кон ЕУ е многу јасна и таа треба да ја сработат надлежните во земјава. А ние не сме подготвени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Целиот процес на раководење со надворешната политика се прави лабаво и несмасно. Ние имаме луѓе, ама нивните капацитети не се користат. Наместо тоа се постави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 523 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 280 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 854 | | | веќе видена

Имаше нешто недокажано во вчерашната забелешка на премиерот Кирил Петков, го коментира потпретседателката на Бугарија Илијана Јотова барањето на бугарскиот ...
сите 611 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милевски: Не сме раскарани во Владата и немаше високи тонови на средбата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: