Ескобар: САД го поддржуваат спроведувањето на договорот од дијалогот меѓу Белград и Приштина


Единствениот начин за постигнување договор меѓу Белград и Приштина е дијалогот, изјави американскиот специјален пратеник за Западен Балкан, Габриел Ескобар за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Кандидатот за американски амбасадор во Белград, Кристофер Хил, синоќа во Сенатот изјави дека постојат бројни прашања што го засегаат во однос на денешна Србија ...
| | веќе видена | слични

Рускиот амбасадор во Србија, Александар Боцан-Харченко денеска предупреди дека, покрај на Косово, ситуацијата и на Западен Балкан изгледа лошо поради настаните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Специјалниот британски пратеник за Западен Балкан, Стјуарт Пич денеска ќе ја посети Босна и Херцеговина, каде ќе се сретне со членовите на Претседателството, а ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во пресрет на почетокот на Советот за општи работи денеска во Брисел Скопје со порака дека блокадата на европските интеграции за Македонија и Албанија е ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот претставник на ЕУ во дијалогот Белград-Приштина и други регионални прашања за Западен Балкан, Мирослав Лајчак, го поздрави денешниот состанок на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 111 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 192 | | | веќе видена

Градоначалникот на Битола, Тони Коњановски вели дека двајца работници успеале да го напуштат објектот на „Жито Битола“, каде попладнево избувна голем пожар. ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ескобар: САД го поддржуваат спроведувањето на договорот од дијалогот меѓу Белград и Приштина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: