СКОК НА ЦЕНИТЕ на лебот и житата, и тоа 3,8 % за еден месец

Според оценката на раководителите на деловните субјекти, индикаторот на доверба во преработувачката индустрија во ноември 2021 година е намален за 0.2 ...
| | веќе видена | слични

Рекорден број на дозволи за градба се издадени во Аеродром, Карпош и Центар пред функцијата да ја преземат новите градоначалници кои извојуваа победа на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ако нешто се гради во земјава, тоа се дефинитивно станови. Нивната цена само во третиот квартал од годинава се зголеми за 5,9 отсто, но и покрај високите цени, ...
| | веќе видена | слични

Во октомври годинава, според официјалните податоци на Државниот завод за статистика , издадени се вкупно 509 одобренија за градба , од кои речиси две третини ...
| | веќе видена | слични

Трошоците на живот во ноември се зголемени за 0,7 проценти, а цените на мало бележат скок од 0,3 отсто во однос на октомври, објави денеска Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Мартин Велковски е играчот што ја доби улогата на замена за повредениот Кире Лазаров, голем товар на грбот на ракометарот на Еурофарм Пелистер. Слично како и ...
сите 558 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 393 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 379 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 489 | | | веќе видена

Германската министерка за Европа, Ана Лурман која по вчерашната посета на Скопје, денеска престојува во Тирана, на прес-конференција рече дека Германија е ...
сите 368 | | | веќе видена

Министерот за правда Бојан Маричиќ под слоганот „Има Решение“ го најави почетокот на кампањата за промоција на медијацијата како алтернативен начин за решавање ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКОК НА ЦЕНИТЕ на лебот и житата, и тоа 3,8 % за еден месец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: