Ковид биланс: 16 починати и 375 новозаразени од коронавирус

– Секако дека е според тоа што го има како Комитетот за имунизација којшто ќе ги следи и понатаму сите препораки од СЗО и ќе се води од овие препораки како и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иако официјално Комитетот за имунизација нема препорака за вакцинација на деца од 5 до 12 години против Ковид – 19, владиниот портпарол Душко Арсовски денес ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европската агенција за лекови денеска соопшти дека вакцината против Ковид-19 на „Џонсон и Џонсон“ може да се користи како засилувачка доза два месеца по ...
| | веќе видена | слични

Вакцинација на малолетните лица ќе се одвива со задолжително присуство на родител или старател, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на Владата, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

В акцинација на малолетните лица ќе се одвива со задолжително присуство на родител или старател. Вакцини за КОВИД -19 ќе има во доволна количина, и нема да има ...
| | веќе видена | слични

Заклучно со 14 декември, вкупно се вакцинирани 838.987 граѓани, ревакцинирани се 810.990, а трета доза примиле 86.266 граѓани. Вкупно аплицирани се 1.736.243 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Прелиминарните докази укажуваат дека вакцините би можеле да бидат помалку ефикасни против инфекции и трансмисии поврзани со Омикрон варијантата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 540 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 554 | | | веќе видена

Анализите за тоа дали во крвта на младиот 22 годишник евентуално имало алкохол или други недозволени супстанци се уште не се пристигнати во Обвинителството, ...
сите 103 | | | веќе видена

Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен ...
сите 388 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ денес се сретна со амбасадорката на САД во Северна Македонија, Кејт Мери Брнз. На средбата се разговараше за ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид биланс: 16 починати и 375 новозаразени од коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: