Денеска се регистрирани 375 случаи на Ковид-19, починаа 9 лица во изминативе 24 часа

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.744 тестирања, а ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европската агенција за лекови денеска соопшти дека вакцината против Ковид-19 на „Џонсон и Џонсон“ може да се користи како засилувачка доза два месеца по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако официјално Комитетот за имунизација нема препорака за вакцинација на деца од 5 до 12 години против Ковид – 19, владиниот портпарол Душко Арсовски денес ...
| | веќе видена | слични

Вакцинација на малолетните лица ќе се одвива со задолжително присуство на родител или старател, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на Владата, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

В акцинација на малолетните лица ќе се одвива со задолжително присуство на родител или старател. Вакцини за КОВИД -19 ќе има во доволна количина, и нема да има ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заклучно со 14 декември, вкупно се вакцинирани 838.987 граѓани, ревакцинирани се 810.990, а трета доза примиле 86.266 граѓани. Вкупно аплицирани се 1.736.243 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Прелиминарните докази укажуваат дека вакцините би можеле да бидат помалку ефикасни против инфекции и трансмисии поврзани со Омикрон варијантата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 601 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 428 | | | веќе видена

Анализите за тоа дали во крвта на младиот 22 годишник евентуално имало алкохол или други недозволени супстанци се уште не се пристигнати во Обвинителството, ...
сите 111 | | | веќе видена

Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен ...
сите 389 | | | веќе видена

Малите партии велат се задоволни што наидуваат на поддршка за промена на изборниот модел и се надеваат дека сите партии ќе постигнат согласност по ова ...
сите 198 | | | веќе видена

Денеска ќе продолжиме со објавување на скандалозни договори во врска со кадрите на СДСМ во локалната самоуправа коишто работеле недомаќински. Повторно ќе ...
сите 152 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го прими амбасадорот на Холандија во нашата земја Јан Дирк Коп, кој на премиерот и на новата Влада им посака успех во ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска се регистрирани 375 случаи на Ковид-19, починаа 9 лица во изминативе 24 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: