Постои верзија на омикрон која ПЦР тестовите не ја детектираат?

Светот само што дозна за омикрон сојот на коронавирусот, а веќе за неполни два месеци се појави и нова варијанта која потешко се детектира со ПЦР тестот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откривањето на новата форма на омикрон ги поттикна истражувачите да ја поделат лозата B.1.1.529 на стандарден омикрон, познат како BA.1, и поновата варијанта, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Универзитетот во Хонг Конг објави фотографија од сојот омикрон на коронавирусот, добиена со помош на електронски микроскоп. Научниците од Медицинскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новата верзија на варијантата омикрон се појавила во неколку земји низ светот и сега се снима во Јужна Африка, Австралија и Канада. Откривањето на новата форма ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Не помина долго време откако дознавме за новиот омикрон сој на коронавирусот, а сега се појави и негова нова варијација која многу тешко се детектира со ПЦР ...
| | веќе видена | слични

Хонконшкиот универзитет ја објави во средата снимка направена со електронски микроскоп на новата омикрон варијанта на коронавирусот SARS-CoV-2, се истакнува во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пишува: Мери Јордановска / Извор: Вистиномер Половина од правосилните пресуди кои ги донел Основниот кривичен суд во Скопје, а биле потврдени од повисоките ...
сите 278 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Евентуалната руска инвазија врз Украина би можела да биде „најголемата инвазија“ од Втората светска војна, со оглед на масовното воено присуство на Русија во ...
сите 570 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 133 | | | веќе видена

Мнозинството пратенички групи се „ЗА“ бришење на техничката влада три месеци пред изборите, ама никоја од нив не и' се придружува на ВМРО-ДПМНЕ, да стави ...
сите 391 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Постои верзија на омикрон која ПЦР тестовите не ја детектираат?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: