ТТК Банка известува за неработен ден – 8-ми декември 2021 година (среда)

Време зa читање: < 1 минутa ТТК Банка ги известува своите ценети клиенти дека за време претстојниот државен празник – „Св. Климент Охридски“, на 8-ми декември ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Согласно со Законот за празниците на Македонија во 2022 година неработни денови се: За сите граѓани • 01 јануари (сабота), Нова Година, • 07 јануари (петок), ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод христијанскиот празник Свети Климент Охридски, македонското друштво “Илинден“-Тирана, упати честитка до Архиепископ Охридски и Македонски и на ...
| | веќе видена | слични

Македонска алијанса за европска интеграција, МАЕИ, на сите Македонци каде и да се им го честита денешниот празник „Св. Климент Охридски“. На овој празник го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претсеадтелот на Собранието Талат Џафери денеска упати честитка до православни верници на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, граѓани на ...
| | веќе видена | слични

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
| | веќе видена | слични

Поради поставеноста на датумите идната година „губиме“ дури 3 неработни денови бидејќи се паѓаа за викенд или во ист ден со други празници. Па така, Нова ...
| | веќе видена | слични

Фото: МКД Државниот празник помина, а плочата пред споменикот со името Св.климент Охридски остана падната. Споменикот се наоѓа во непосредна близина на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 364 | | | веќе видена

Иако заврши понатамошното натпреварување за Македонската репрезентација на Европското ракометно првенство на Стариот континент, тие сепак се победници во ...
сите 26 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 531 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 404 | | | веќе видена

Претседателот на македонско-бугарската стопанска комора во Македонија, Кирил Лазаров преку писмо се обрати до премиерите на Владите на Бугарија и ...
сите 339 | | | веќе видена

Премиерот на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, заедно со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков положија цвеќе на спомениците на Св. ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТТК Банка известува за неработен ден – 8-ми декември 2021 година (среда)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: