Салвадорската биткоин-револуција ги јаде своите деца

Централната банка на Англија предупреди дека Биткоинот може да стане безвреден и инвеститорите да претрпат сериозни загуби. Заменик-гувернерот на банката Сер ...
| | веќе видена | слични

Главната причина за инвестирање во криптовалути е секако заработката. Додека некои го гледаат потенцијалот во биткоинот и етерот како долгорочна инвестиција ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути На 12 декември, застапниците на крипто го прославија фактот дека 90% од 21 милион биткоини што некогаш ќе постојат се минирани во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Експертите проценуваат дека последниот биткоин ќе биде ископан во 2140 година. Трагачите на криптовалути досега имаат „минирано“ 90 отсто од достапните ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Малку луѓе имаат моќ да ги контролираат пазарите со еден твит – шефот на Tesla (TSLA) Илон Маск веројатно е на врвот на таа листа. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Салвадорската биткоин-револуција ги јаде своите деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: