Хрватска пријави смрт на 33-годишен маж поврзан со вакцина против ковид-19

Во март оваа година во Хрватска починало 33-годишно момче, а чија смрт сега Агенцијата за лекови и медицински помагала ХАЛМЕД ја поврзува со вакцината против ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Заразата со коронавирусот повеќе може да предизвика ретки кардиоваскуларни компликации, како што се воспаление на срцето и неправилна работа на срцето, отколку ...
| | веќе видена | слични

Недостигот на транспарентност околу првиот смртен случај од сојот омикрон во Велика Британија предизвикува критики, а еден лекар ја повикал владата да објави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

До март се очекува да биде готова вакцината која ќе штити од новиот сој омикрон. Директорот на фармацевтската компанија Фајзер, Алберт Бурла, истакна дека ...
| | веќе видена | слични

Директорот на фармацевтската компанија Фајзер, Алберт Бурла, истакна дека вакцинирањето со четвртата доза од вакцината против коронавирус може да се случи ...
| | веќе видена | слични

Кинеската компанија „Анхуи Жифеи Лангком Биофармацеутикал“ соопшти дека малиот лабараториски тест покажува дека вакцината би можела да предизвика антитела ...
| | веќе видена | слични

Две дози од вакцината против ковид-19 на американската компанија „Фајзер“ имаат ефикасност од само 22,5 отсто во заштитата од симптоматско заразување со сојот ...
| | веќе видена | слични

Падот на имунизацијата и потребата од дополнителна бустер вакцина повторно предизвикуваат сомнеж за ефикасноста на вакцината. Погрешно! Најважна работа при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шведска одлучи да поднесе барање за членство во НАТО. Еден ден откако соседна Финска најави влез во алијансата, уште една скандинавска држава реши да ја ...
сите 679 | | | веќе видена

Доделувањето најширока можна автономија и полна самостојност на МПЦ, како што гласи денешната одлука на Саборот, не значи автокефалност. Ова што Македонската ...
сите 535 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во 00.45 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, полициски службеници го лишиле од слобода А.Ш.(35) од Република Албанија затоа што при проверка ...
сите 462 | | | веќе видена

Информациите од Брисел, но и од Париз се дека можеби нешто ново е на повидок. Додека се уште трае војната во Украина, францускиот Претседател Макрон најави нов ...
сите 227 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 142 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска пријави смрт на 33-годишен маж поврзан со вакцина против ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: