Пренџов: Владата требаше да ги замрзне цените на прозиводите кои беа во јули и август, а не овие сега или кога месото беше 240 денари, а сега е повеќе од 300 денари

Одговорна влада прво ги гледа цените во јули и август и вели ги замрзнувам оние кои билево јули и август, а не овие сега цени, рече Љупчо Пренџов од ГРОМ на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гордана Димитриеска - Кочоска повторно е исбрана за претседател на Комисијата за надзор на материјалното и финансиско работење на ВМРО-ДПМНЕ. Првпат стапи на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пренџов: Владата требаше да ги замрзне цените на прозиводите кои беа во јули и август, а не овие сега или кога месото беше 240 денари, а сега е повеќе од 300 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: