Сообраќајот се одвива по влажни коловози, на патот Тетово – Попова Шапка има остатоци од кашест снег

2 копии

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Патниот правец с.Балван – с.Таринци кај мостот на реката Брегалница е затворен за секаков вид на сообраќај. Како што соопштија од АМСМ, патниот правец е ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Од 06:30 часот на патниот правец Маврово – Дебар кај с.Косоврасти сообраќајот е дозволен само за лесни возила кој се одвива по девијација. Забрана за сообраќај ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Зимската служба на Општина Центар е подготвена за справување со евентуалните снежни врнежи. Склучен е договор со компанијата „Анизор“ и вкупно 6 специјални ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Патот беше затворен за сообраќај во двата правци од ноќеска во 02.15 часот поради свлечиште на земја.-Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поради интензивни врнежи од снег, преку планинскиот превој Плетвар, од превентивни причини, од 17:15 часот се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, на планинските превои со наместа остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајот се одвива по влажни коловози, на патот Тетово – Попова Шапка има остатоци од кашест снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: