Британски лекар: Омикрон дава чуден осип по телото


Јужноафриканската докторка Анџелик Кеце, која прва го откри сојот омикрон во оваа земја, неодамна напиша колумна за британскиот „Дејли мејл“ во која ги откри ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакцинацијата против корона вирусот од денеска е задолжителна за здравствените и социјалните работници во Велика Британија, а воведени се и ковид потврди, кои ...
| | веќе видена | слични

Симптомите на омикронската варијанта на коронавирусот се чини дека се разликуваат од претходните видови, според лекарите и епидемиолозите.Иако некои луѓе ...
| | веќе видена | слични

Потврден е и првиот случај на зараза со новиот сој што го плаши светот Омикрон во Словенија. Премиерот Јанез Јанша откри дека кластерот на инфекцијата е ...
| | веќе видена | слични

Докторката која го откри омикрон сојот на коронавирусот ги критикува мерките на одредени држави. Јужноафриканската докторка Анџелика Кеце вели дека оние мерки ...
| | веќе видена | слични

Јужноафриканската докторка Анџелика Кеце, која во својата држава прва го открила омикрон сојот, неодамна напишала колумна за британски „Daily Mail“ во која ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Финска и Шведска утрово и официјално ги поднесоа нивните кандидатури за членство во Северноатлантската Алијанса преку нивните амбасадори во седиштето на НАТО ...
сите 815 | | | веќе видена

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 237 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 267 | | | веќе видена

Цели две и пол години од пандемијата на корона вирусот единствената земја во светот која не пријави ниту еден случај на заразен, сега се соочува со вистинска ...
сите 250 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 442 | | | веќе видена

Ракометарките од Автокоманда со својата игра, залагање, упорност, но и верба во своите квалитети, уште еднаш ги израдуваа своите навивачи, а отсјајот од ...
сите 133 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британски лекар: Омикрон дава чуден осип по телото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: