Милевски: Несериозно е барањето на Алтернатива за ресорот здравство сред пандемија

Претседателот на ЛДП и министер за локална самоуправа, Горан Милевски, го поддржа ставот на микробиологот Никола Пановски, кој посочи дека несериозно е да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две жени и тројца мажи ќе ги водат клучните пет јавни претпријатија во Битола, по смената на локалната власт и доаѓањето на Тони Коњановски за градоначалник. ...
| | веќе видена | слични
17 копии
7 копии

Министре ве прашувам како лидер на ЛДП, каде е сега партијата, цврсто во власта или со една нога надвор? Ова прашање го разбирам бидејќи јавноста не го разбира ...
| | веќе видена | слични

Дали директори на болници, библиотеки, училишта и други јавни институции треба да се бираат со партиски договори или преку јавни конкурси е прашањето што се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Активната блокада во Собранието од страна на ВМРО-ДПМНЕ и понатаму продолжува, соопшти лидерот на партијата, Христијан Мицкоски.Мицкос при посетата на Ресен, ...
сите 508 | | | веќе видена

Лидерот на самопрогласената Народна Република Доњецк, Денис Пушилин изјави дека судот ќе одлучува за судбината на украинските војници кои се предале во ...
сите 274 | | | веќе видена

Прифатени се сите препораки на посредникот кој согласно позитивните правни прописи беше назначен да управува со процесот на преговори за надминување на ...
сите 297 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 126 | | | веќе видена

СПЦ се обидува да живее во духот на мирот со сите православни цркви, иако тука има несогласувања и кавги, но тоа се минливи работи, изјави денеска српскиот ...
сите 426 | | | веќе видена

Ставот на Бугарија за почеток на преговорите меѓу Македонија и ЕУ е јасен и не може да се менува. Односите меѓу нашите две земји не можат да се сведуваат на ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милевски: Несериозно е барањето на Алтернатива за ресорот здравство сред пандемија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: