ВМРО-ДПМНЕ: Криминалот на СДСМ и ДУИ чини животи

Со несоодветна брзина се движел возачот на автобусот во кој загинаа 45 македонски државјани. На автопатот во Бугарија возел повеќе од дозволените 90 километри ...
| | веќе видена | слични

До крајот на идната недела се очекува да заврши истрагата за автобуската несреќа во Бугарија. Шефот на бугарската национална истражна служба, Борис Сарафов, за ...
| | веќе видена | слични

Брзината на автобусот на „Беса Транс“ на автопатот „Струма“ во Бугарија најверојатно била несоодветна со условите на самиот пат, а ноќта кога автобусот се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Истрагата за автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија во која загинаа 45 лица е при крај. Се очекуваат само резултатите од вештачењата – ...
| | веќе видена | слични

Тој во интервју за БНТ вели дека сепак финален одговор ќе даде истрагата која е во завршна фаза, а која треба да се изготви најдоцна до 25 декември. Сарафов ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Истрагата за несреќата на автопатот Струма е при крај и се чекаат заклучоците од вештачењето. Можеби ќе бидат готови и пред Божиќ, изјави заменик-главниот ...
| | веќе видена | слични

Истражните органи не ја отфрлаат можноста дека ознаките на патот не биле соодветни, но според нив, нема никаква причинско-последична врска меѓу несреќата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 308 | | | веќе видена

По заедничката литургија за помирување во Белград, денеска и утре во Македонија престојува делегација на Српската Православна Црква (СПЦ), предводена од ...
сите 479 | | | веќе видена

Независниот синдикат на Управата за водење матични книги при Конфедерацијата на синдикални организации во среда ќе протестира пред Министерството за финансии ...
сите 293 | | | веќе видена

За време на прославата на Скудетото на екипата на Милан, бил украден шампионскиот медал на тренерот Стефано Пиоли.56-годишниот стратег го предводеше Милан до ...
сите 119 | | | веќе видена

Вчера во 11.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Кондово, општина Сарај, патничко моторно возило „опел зафира“ со скопски регистарски ознаки, ...
сите 321 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска во Токио предупреди дека САД „воено ќе го бранат Тајван доколку Пекинг го нападне овој автономен остров“, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалот на СДСМ и ДУИ чини животи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: