Сообраќајот по влажни коловози, на планинскиот премин Ѓавато магла


На планинскиот премин Ѓавато, поради појава на магла видливоста е намалена до 50 метри.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини ...
| | веќе видена | слични
17 копии
6 копии
3 копии

Зимската служба на Општина Центар е подготвена за справување со евентуалните снежни врнежи. Склучен е договор со компанијата „Анизор“ и вкупно 6 специјални ...
| | веќе видена | слични

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Патот беше затворен за сообраќај во двата правци од ноќеска во 02.15 часот поради свлечиште на земја.-Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно ...
| | веќе видена | слични

Снежната бура која беснее во Европа направила многу проблеми во сообраќајот, во снабдувањето со струја, а голем број на стебла биле откорнати. Силните снежни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради интензивни врнежи од снег, преку планинскиот превој Плетвар, од превентивни причини, од 17:15 часот се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање дали повторно ќе излезат на протест и дали мисли дека владата ќе ги слушне нивните барања ...
сите 403 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 264 | | | веќе видена

Ова е македонски народ, европски народ. Да не дозволиме оние кои сакаат да ја изгубиме државата, оние новоокупатори и оние кои од внатре работат за тоа ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајот по влажни коловози, на планинскиот премин Ѓавато магла

Од:
До кого (е-маил):
Порака: