Деспотовски: Функционерите на СДСМ нема да се кријат од граѓаните - Jавната или партиска функција не смее да не менува


Кандидатот за претседател на СДСМ, Јован Деспотовски, најавува директен избор на кандидатите за функционери од страна на сите членови на партијата. „Со ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски, новиот претседател на СДСМ, очекувано постигна убедлива предност пред своите двајца противкандидати на вчерашните внатрепартиски избори, ...
| | веќе видена | слични

Со освоени 37.649 гласа, Димитар Ковачевски стана новиот претседател на СДСМ. Порача дека ќе работи на обединување на партијата, на социјалдемократските ...
| | веќе видена | слични

На 12.12.2021 година во СДСМ на вонредните внатрепартиски избори за наследник на Зоран Заев, е избран Димитар Ковачевски. Гласале вкупно 44.406 членови на ...
| | веќе видена | слични

Почитувани другарки и другари, драги социјалдемократи, Денес е голем ден за демократијата во Македонија. Денес е голем ден за внатерпартиската демократија на ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски, актуелен заменик-министер за финансии, е нов лидер на СДСМ. На вонредните внатрепартиски избори, Ковачевски ги победи противкандидатите ...
| | веќе видена | слични

На овие партиски избори учествуваа тројца кандидати: Фросина Ременски, Димитар Ковачевски и Јован Деспотовски. Иако во мај годинава Заев беше реизбран за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 542 | | | веќе видена

Анализите за тоа дали во крвта на младиот 22 годишник евентуално имало алкохол или други недозволени супстанци се уште не се пристигнати во Обвинителството, ...
сите 100 | | | веќе видена

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров и американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ќе се сретнат во Женева. -Плановите се да се разговара за ...
сите 382 | | | веќе видена

-ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од Владата да има претставници во работните групи со Бугарија, а доколку и добие покана опозициската партија нема да учествува ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деспотовски: Функционерите на СДСМ нема да се кријат од граѓаните - Jавната или партиска функција не смее да не менува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: